Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin konut için çalışma başlattık


Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0541) 864 08 41

Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin konut için çalışma başlattık

Anasayfa Haber ve Duyurular Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin konut için çalışma başlattık
Sevdiklerinizle Paylaşın

Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin konut için çalışma başlattık

Bakan Kurum: Dar gelirliye 100 bin konut için çalışma başlattık

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı dar gelirliye 20 yıl vadeli düşük faizli yıllık 100 bin konut için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'dan yeni bir açıklama geldi. Bakan Kurum, dar gelirlilere yönelik inşa edilecek olan 100 bin konut için çalışmayı başlattıklarını ifade etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm ve dar gelirliye her sene düzenli olarak yapılacak 100 bin konut konusuyla ilgili açıklama yaptı. Yeni Şafak'ta yer alan habere göre, kentsel dönüşümle ilgili bir strateji ortaya koyduklarını ve konuyu 4 ana başlık altında topladıklarını söyleyen Bakan Kurum, ''Bizim ülkemize baktığınızda yılda 23 bin deprem meydana geliyor. 80 bin canımızı kaybettik toplamda. Bu noktada depremin terör kadar tehlikeli olduğuna inanıyorum. Nüfusumuzun yüzde 60'ı deprem bölgesinde yaşıyor. Cumhurbaşkanımız ne olursa olsun kentsel dönüşümü yapacağız demişti. Birçok inşaatımızı depreme hazır hale getirdik. 1.5 milyon konutumuz var acil dönüşüm ihtiyacı olan. 5 yıl içinde vatandaşlarımızın rızası çerçevesinde yerinde ve gönüllü olarak yapacağız diye hedef koyduk. Düzenleme ile bir kısmını güçlendirme ile bir kısmını yüzde 50'ye kadar faiz desteğiyle yapmak istiyoruz. Bu yıl Türkiye genelinde 65 bin kentsel dönüşümün başlangıcını sağladık. Bizim tarihi eserlerimizi gün yüzüne çıkaracak projeleri yapmaya çalışıyoruz. 65 bin konutun 25 binini İstanbul'da yapıyoruz. Her yıl kararlı bir şekilde projeleri gerçekleştireceğiz. Vatandaşlarımızı depreme hazırlıklı hale getireceğiz.'' dedi.

100 Bin Konut İçin Çalışma Başlatıldı

50 bin sosyal konut için 638 bin başvuru olduğunu ve bu projelerin mahalle kültürünü yansıtacak projeler olduğunu da dile getiren Bakan Kurum sözlerini şu şekilde tamamladı: "2 bin 500'ünün inşaatına başlattık. Hedefimiz 250 bin sosyal konut yapmak. Dar gelirliler için yılda 100 bin konut yapacağız. Bunun için de çalışmalara başladık. Tüm şehirlerimizde projeler yapmaya gayret gösteriyoruz. 50 bin konutu Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla daha yukarılara çekmek."

kilicgayrimenkul.com - Aksaray Satılık Daire

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0541) 864 08 41

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.